wirujący pierwszy taniec
PIERWSZY TANIEC WESELNY – Porady Specjalisty
9 czerwca 2020
stolik dla dzieci
DZIECI NA WESELU
11 lipca 2020
Show all

OBRĄCZKI ŚLUBNE

propozycja-obrączek

Jeszcze niedawno w zasadzie wszystkie obrączki były „klasyczne” to znaczy właściwie identyczne. Złote, o zaokrąglonym profilu, takie jak nosili nasi rodzice i dziadkowie. Na rynku  pojawiły się nowe trendy, niektóre z nich maja niewiele wspólnego z tym co kilka lat było modne.

Co roku firmy jubilerskie w swoich kolekcjach prezentują nowe modele, dając narzeczonym możliwość posiadania oryginalnych obrączek.

Wybierając obrączki zastanówcie się: 

1) nad kruszcem, z którego chcecie je mieć (pamiętajcie o alergiach), 

2) jaki styl i wzór Was interesuje, 

3)  jaki macie budżet, 

4) czy obrączka będzie pasować do Twojego codziennego stylu ubierania i tryby życia,

5)  czy chcecie umieścić na niej personalizację, 

6) czy za 20 lat będzie nadal modna. 

Pary coraz chętniej decydują się na większą personalizację najważniejszej biżuterii, którą będą nosić do końca życia. Złoto nie dominuje tak jak kiedyś. Popularne jest wykonywanie obrączek ze: srebra, białego złota, tytanu czy nawet drewna. Matowa obrączka nie jest już uważana za coś nietypowego, nie każdy musi nosić połyskująca biżuterię. Pamiętajcie, że każda obrączka z biegiem czasu się porysuje, obrączki matowe staną się bardziej błyszczące, a wypolerowane lekko się zmatowią. To normalna reakcja kruszcu na czynniki zewnętrzne. Szczęśliwie w łatwy i niezbyt kosztowny sposób można doprowadzić je do pożądanego stanu.

W dzisiejszych czasach mamy większą świadomość modową oraz możliwość wyboru. Jeśli na co dzień nosisz tylko srebrną biżuterię, złota, połyskująca obrączka po prostu nie będzie Ci odpowiadać. Ważne by wybrać obrączki, które będą pasowały do Waszego codziennego stylu ubierania oraz tryby życia. Nie podążajcie za tym co jest w chwili obecnej modne, wybierając obrączkę, zastanów się czy za 20lat nadal będziesz chciała ją nosić.

Nie oszczędzajcie na obrączkach, będziecie nosić je codziennie. Decydując się na wyrób z niklu lub niskiej próby srebra narażacie się na ryzyko uczuleń. Wielu alergików wybiera obrączki złote lub srebrne o wysokiej próbie. Co dla wielu może być zaskakujące: najbezpieczniejszym wyborem pod tym względem jest tytan. Metal ten ma zastosowanie w medycynie i jest nietoksyczny. Jest również bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, jego jedyny minus to fakt, że nie da się zmienić rozmiaru wykonanych z niego obrączek.

By jeszcze bardziej spersonalizować Wasze obrączki możecie umieścić od środka grawer. Pamiętajcie również, że obrączki nie muszą być identyczne.

 

Wybierając idealne obrączki zastanówcie się jaki kruszec, styl oraz wzór Was interesuje. To najważniejsze elementy wyboru biżuterii.  Zacznijcie poszukiwania odpowiednio wcześnie by nie stresować się zbliżającą datą ślubu.

 

To nie jest łatwa decyzja, dajcie sobie wystarczająco dużo czasu.

 

ŚLUBNA CHECKLISTA

Subskrybuj Nasz Newsletter poniżej, aby pobrać checklistę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *