propozycja-obrączek
OBRĄCZKI ŚLUBNE
29 czerwca 2020
upięcie na wesele
FRYZURY ŚLUBNE- Porady Specjalisty
20 lipca 2020
Show all

DZIECI NA WESELU

stolik dla dzieci

Rozdając zaproszenia musicie poinformować rodziców czy zapraszacie również ich pociechy. Jeśli zdecydowaliście, że przyjęcie jest tylko dla dorosłych wyraźnie o tym poinformujcie. Czasami goście uważają, że to oczywiste, iż są zapraszani razem z dziećmi, mimo nie wymienienia ich w zaproszeniu.

 

Jeżeli chcecie zaprosić również najmłodszych, możecie zaangażować ich do aktywnego udziału w ceremonii zaślubin. Dziewczynki sypiące płatki kwiatów czy chłopiec niosący obrączki to uroczy widok. Pamiętajcie jednak, że dzieci są nieprzewidywalne i nie wszystko musi pójść po Twojej myśli, jeśli będą traktowały to jak obowiązek. Spokojnie porozmawiajcie z nimi o ich funkcji. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie próby w miejscu ceremonii. Dzięki temu maluchy będą się mniej stresować.

 

 

 Idealnie sprawdzi się osobny stół do jedzenia przygotowany specjalnie dla dzieci. Możecie postawić na nim lżejszą dekorację kwiatową. Nie zapominajcie, że to wesele a nie Kinder party- nie przesadźcie z „dziecięcymi” dekoracjami. Co oczywiste świeczki należy zastąpić lampkami na baterię. Dzieciaki nie docenią wyrafinowanych dań jakie moglibyście im zaserwować. To „oczywista oczywistość”, ale pamiętajcie o dostosowaniu menu do ich gustów.

By rodzice mieli czas na zabawę i nie czuli się „uwiązani” oraz  by dzieciom zagospodarować czas najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie animatorki. Jeśli budżet Wam na to nie pozwala przygotujcie małym gościom osobny kącik do zabawy. Możecie zagospodarować stoły z lokalu – zdarzyło nam się posłużyć przygotowanymi (oszlifowanymi) paletami, które świetnie nadają się do położenia na trawie. Dzieci mogą wygodnie siedzieć na poduszkach i korzystać z całego arsenały przygotowanych dla nich gier i kolorowanek. Porozmawiaj z rodzicami by co jakiś czas zobaczyli czy u dzieci wszystko w porządku. „Dyżury rodzicielskie” pozwolą w spokoju bawić się dorosłym i nie nadwyręża Waszego budżetu.

Dodatkową atrakcją mogą być wykonane Instaxem, zdjęcia do Księgi Gości. Najmłodsi lubią pozować do zdjęć, które będą super pamiątką dla młodych.

Jeśli goście nie mają zapewnionego noclegu, warto przygotować chociaż jeden pokój dla dzieci. Maluchy szybciej się zmęczą  i będą chciały wcześniej niż ich rodzice iść spać. Zapewniając takie pomieszczenie umożliwiacie rodzicom dalszą zabawę.

 

Dzieci to ogromna dawka pozytywnej energii, ale również ryzyko nieprzewidzianych sytuacji. Zapraszając małe pociechy musicie o tym pamiętać.

zdjęcie tytułowe: Radoński.pl - Fotografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *