William i Kate podczas sesji
KRÓLEWSKIE ŚLUBY
11 maja 2020
mustang do ślubu
AUTO DO ŚLUBU
27 maja 2020
Show all

GDZIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI?

kobieta pracuje na komputerze

Ślub i wesele to ogromne obciążenie finansowe dla narzeczonych. Musicie ustalić budżet i starać się go trzymać. W najbliższych miesiącach odkładanie pieniędzy i kontrola nad wydatkami stanie się dla Was bardzo istotna. Stwórzcie listę rzeczy bez, których nie wyobrażacie swojego wesela, przy reszcie spraw spróbujcie poszukać oszczędności.

Poniżej podpowiadamy Wam gdzie warto ich szukać:

WYBIERZCIE TERMIN POZA SEZONEM

Sezon ślubny trwa od maja do września. Zastanówcie się nad zorganizowaniem wesela jesiennego albo zimowego. Goście na pewno będę zaciekawieni takim rodzajem przyjęcia.

Możliwości dekoracyjnych jest wiele: wesele z dyniami, wykorzystanie złocistych kolorów jesieni albo zaaranżowanie krainy lodu. Wybierzcie termin, a dekoratorka podpowie Wam ciekawe rozwiązania na dekorację.  

INNI DZIEŃ NIŻ SOBOTA

Nadal w Polsce Pary Młode  przy wyborze daty ślubu, upierają się by była to sobota. Rozważcie inny dzień tygodnia. Dzięki temu nie będziecie musieli czekać 2/3 lata na wymarzoną salę i zaoszczędzicie na koszcie „talerzyka”.

Znalezienie wymarzonego podwykonawcy również może okazać się łatwiejsze. Z reguły usługodawcy mają zaklepane "gorące terminy" z dużym wyprzedzeniem. Decydując się na ślub na tygodniu będzie łatwiej nie tylko o dostępność sali, ale również o nich.  

SKRÓCIE LISTĘ GOŚCI

Zaproście osoby, które należą do rodziny lub utrzymujecie z nimi stały kontakt. Pamiętajcie, że nie wszystkie osoby, które zaprosicie na ślub musicie również zapraszać na wesele.

Pamiętajcie liczy się jakość, a nie ilość. Zapraszajcie osoby, na których Wam zależy i z którymi chcecie spędzić ten wyjątkowy czas. 

SAM OBIAD

Zorganizujcie sam obiad dla najbliżej rodziny. Nie każdy musi organizować wesele do białego rana. Taka forma wesela jest bardzo popularna za granicą.

Organizując sam obiad nie musicie rezygnować z oprawy muzycznej czy z podziękowań dla gości. Wręcz przeciwnie warto stworzyć unikatowy klimat podczas tego wyjątkowego posiłku.

POSTAWCIE NA SEZONOWOŚĆ

Przy wyborze kwiatów zdecydujcie się na te, które są łatwo dostępne w danym okresie. Jeśli będą to np. kwiaty egzotyczne to koszty za oprawę florystyczną znacząco wzrosną.

Najlepiej o pomoc poprosić doświadczoną florystkę. Taka osoba nie tylko Wam doradzi, ale również odradzi. Podpowie na co zwrócić uwagę i uchroni przed zbędnymi kosztami.

WYBIERZCIE ŚWIECE ZAMIAST KWIATÓW

Taka dekoracja będzie tańsza, a również stworzy piękny i unikatowy klimat. Możecie umieścić je w szkle, w lampionach, świecznikach, kandelabrach lub na drewnianych plastrach. Osobiście uwielbiam świece i na weselach, które organizujemy nigdy ich nie brakuje!

Jeśli poszukujecie podpowiedzi jak wykonać butelkowe kandelabry to zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

PROŚCIE O PRZYSŁUGĘ

Nie musicie wszystkiego robić sami. Jeśli Twoja świadkowa zna się na grafice, poproś by przygotowała papeterię na wesele jako prezent. Dzięki temu jedyny koszt jaki poniesiecie to koszt druku. Macie ciocię, która ma przepiękny ogród z kwiatami- poproście by ścięła ich trochę na Wasze wesele.

Dzięki temu będziecie mieć czas na filiżankę kawy :) Odpoczynek podczas przygotowań ślubnych jest bardzo ważny dla Pary Młodej. Nie rezygnujcie z pomocy bliskich.

SAMOCHÓD DO ŚLUBU

Jeśli staracie się unikać dodatkowych kosztów, pojedźcie własnym samochodem do ślubu. W tym wypadku warto zainwestować w drobną dekorację auta. Będzie to mniejsze obciążenie finansowe, a na pewno przystrojenie zrobi wrażenie.

Jeśli nie odpowiada Wam samochód, którym dysponujecie poproście kogoś z rodziny by udostępnił swój pojazd. Tak jak pisałam w punkcie wyżej "proście o przysługę" na każdym etapie przygotowań ślubnych.

ALKOHOL

Wiele par decyduje się kupić na własną rękę alkohol. Jeśli zdecydujecie się na taki krok, sprawdźcie najpierw jakie ceny oferuje lokal oraz czy wnosząc swój alkohol nie będziecie musieli zapłacić korkowego.

Zastanówcie się czy nie lepiej wziąć alkohol z lokalu i zapłacić tylko za wypite butelki. Dzięki temu nie będziecie się martwić czy przypadkiem nie braknie alkoholu na stołach. 

FOTOGRAF CZY VIDEO

Każda Para Młoda pragnie mieć pamiątkę ze swojego wyjątkowego dnia. Jeśli wydatek w postaci fotografa i operatora to za dużo, postaw tylko na jednego z nich.

Zastanówcie się czy wolicie album czy filmik. Do czego będziecie częściej wracać? Co sprawi Wam większą radość?

ŚLUB CYWILNY W PLENERZE

Ślub cywilny w plenerze cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Trzeba jednak pamiętać, iż taki ślub to dodatkowy koszt 1000zł. Decydując się na taki ślub warto mieć plan B, gdyby pogoda nie dopisała.

Zastanów się czy nie wolisz przeznaczyć tej kwoty na inny element wesela.

MENU

Postawcie na nieskomplikowane i sezonowe menu. Może zamiast kolejnego ciepłego, serwowanego dania, wybierzecie więcej przystawek.

Tzw. przekąski na raz to idealne rozwiązanie. Możesz ich kosztować podczas rozmowy, na stojąco i ryzyko pobrudzenia ubrania jest znikome. 

TORT

Zamawiając tort zdecydujcie się na jeden smak, jeśli każda warstwa będzie się różnic koszty wzrosną. 

Przy wyborze tortu kierujcie się smakiem! 

ŚWIADKOWA

Wybierzcie tylko świadka i świadkową zamiast orszaku w postaci druhen i drużbów. Dla świadkowej wystarczy mały bukiecik albo corsage, świadek powinien mieć butonierkę.

W przypadku większej ilości osób stojących przy Twoim boku ilość dekoracji osobistych wzrasta, a co za tym idzie również ich koszt. 

SUKIENKA

Nie każda Panna Młoda jest w stanie wytrzymać całą noc w sukni ślubnej, jeśli zdecydujesz się mieć drugą na przebranie kup taką, którą założysz więcej niż jeden raz.

Nie zamykajcie się tylko na salony sukien ślubnych, w sieciówkach również możecie znaleźć coś ciekawego.   

Pamiętaj, kontrola nad wydatkami jest bardzo ważna. Nie daj się ponieść podczas przygotowań.

Mam nadzieję, ze podsunęłam Ci pomysły na redukcję kosztów związanych ze ślubem i weselem.

fot. Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *