MALOWANE BALONY
25 lipca 2019
OBRĘCZE OZDOBIONE GAŁĄZKAMI
11 sierpnia 2019
Show all

BUTELKOWE KANDELABRY

Od kilku sezonów szklane butelki po napojach stały się hitem dekoracji wesel. Zastępują wazony i mogą być użyte na kilka oryginalnych sposobów.

Jednym z pomysłów na wykorzystanie butelek jest użycie ich jako świeczników.

Szkło normalnie wylądowały by w koszu, a tym sposobem dajemy im drugie życie!

Do wykonania butelkowych świeczników potrzeba:

  • odpowiedniej ilości szklanych butelek, mogą być różne
  • gałązka (np. oliwka, eukaliptus, rozmaryn, ruskus)
  • woda, najlepiej mineralna, daje ładny efekt
  • długie świece
  • opcjonalnie jutowy sznurek i klej na gorąco

  1. Jeśli jest taka potrzeba, butelki najpierw należy oczyścić z etykiet. Zdajemy sobie sprawę, że to najmniej przyjemny element tego zadania. W zależności od rodzaju użytego kleju i papieru, można to zrobić namaczając butelki w wodzie, albo trzymając nad parą wodną, tak aby klej lekko się rozpuścił. Po oczyszczeniu butelek z etykiet my umyłyśmy je w zmywarce, zyskały po tym ładny połysk.
  2. Jeżeli się zdecydujecie na ozdobienie szyjek butelek sznurkiem, to właśnie ten moment. Punktowo należy nałożyć kropelkę kleju na gorąco i w tym miejscu zacząć kleić sznurek. Owijamy go dokładnie dookoła i zakańczamy również klejąc klejem na gorąco. Ten punkt można pominąć.
  3. Świeca, powinna dobrze pasować do otworu w butelce, aby nie wpadła do środka. Może się zdarzyć, że jest za szeroka, wówczas wystarczy ściąć delikatnie wosk z końcówki, żeby świeca zmieściła się w otwór.
  4. Do butelek wkładamy po jednej małej gałązce wybranej rośliny lub krzewu i zalewamy wodą. Wspomniana wyżej woda mineralna spowoduje, że bąbelki powietrza osadzą się na roślinie i będą mienić się od światła świec. Nie każdemu ten efekt może się spodobać, ale warto o tym pamiętać.
  5. Ostatnim elementem jest pozatykanie butelek świecami. Wosk, który będzie ściekał po ściankach butelek doda im tylko uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *