MALOWANE BALONY
25 lipca 2019
OBRĘCZE OZDOBIONE GAŁĄZKAMI
11 sierpnia 2019
Show all

BUTELKOWE KANDELABRY

Od kilku sezonów szklane butelki po napojach stały się hitem dekoracji wesel. Zastępują wazony i mogą być użyte na kilka oryginalnych sposobów.

Jednym z pomysłów na wykorzystanie butelek jest użycie ich jako świeczników.

Szkło normalnie wylądowały by w koszu, a tym sposobem dajemy im drugie życie!

Do wykonania butelkowych świeczników potrzeba:

  • odpowiedniej ilości szklanych butelek, mogą być różne
  • gałązka (np. oliwka, eukaliptus, rozmaryn, ruskus)
  • woda, najlepiej mineralna, daje ładny efekt
  • długie świece
  • opcjonalnie jutowy sznurek i klej na gorąco

  1. Jeśli jest taka potrzeba, butelki najpierw należy oczyścić z etykiet. Zdajemy sobie sprawę, że to najmniej przyjemny element tego zadania. W zależności od rodzaju użytego kleju i papieru, można to zrobić namaczając butelki w wodzie, albo trzymając nad parą wodną, tak aby klej lekko się rozpuścił. Po oczyszczeniu butelek z etykiet my umyłyśmy je w zmywarce, zyskały po tym ładny połysk.
  2. Jeżeli się zdecydujecie na ozdobienie szyjek butelek sznurkiem, to właśnie ten moment. Punktowo należy nałożyć kropelkę kleju na gorąco i w tym miejscu zacząć kleić sznurek. Owijamy go dokładnie dookoła i zakańczamy również klejąc klejem na gorąco. Ten punkt można pominąć.
  3. Świeca, powinna dobrze pasować do otworu w butelce, aby nie wpadła do środka. Może się zdarzyć, że jest za szeroka, wówczas wystarczy ściąć delikatnie wosk z końcówki, żeby świeca zmieściła się w otwór.
  4. Do butelek wkładamy po jednej małej gałązce wybranej rośliny lub krzewu i zalewamy wodą. Wspomniana wyżej woda mineralna spowoduje, że bąbelki powietrza osadzą się na roślinie i będą mienić się od światła świec. Nie każdemu ten efekt może się spodobać, ale warto o tym pamiętać.
  5. Ostatnim elementem jest pozatykanie butelek świecami. Wosk, który będzie ściekał po ściankach butelek doda im tylko uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *