tabliczki jako dekoracja krzeseł
DEKORACJA KRZESEŁ
21 kwietnia 2020
zabawa podczas wesela
WESELE MIĘDZYNARODOWE
4 maja 2020
Show all

ŚLUBNA CHECKLISTA

ślubna chcecklista

Od czego zacząć?

  1. Kawa i checklista to podstawa!
  2. Ślubne oczekiwania finansowe
  3. “Bez tego ślubu nie będzie!”
  4. Zmiana pozycji
  5. Systematyczna praca nie taka straszna
  6. Mocne plecy mogą nie wystarczyć

Pierścionek błyszczy na Twoim serdecznym palcu i wraz z narzeczonym zaczynacie snuć plany o idealnym ślubie? Wtedy pojawia się wątpliwość - od czego zacząć?

Przecież nigdy nie organizowaliście tak dużej uroczystości!

Właśnie dlatego, oddajemy w Wasze ręce krótki przewodnik o planowaniu ślubu i wesela. Znajdziecie w nim ogólne wskazówki i odpowiedzi na pytania:

Kiedy zacząć przygotowania?

Co zajmie Wam najwięcej czasu? 

Kiedy rozdać zaproszenia ślubne?

Na co zwrócić szczególną uwagę?

I pozostałą listę zadań, które musicie lub możecie wykonać aby wszystko wyszło idealnie. 

 

Naszym celem, było stworzenie poradnika, który usprawni i usystematyzuje ślubne przygotowania,  ale również zminimalizuje ilość nerwowych sytuacji. Zależy nam, byście zachowali spokój i opanowanie podczas przygotowań oraz w dniu uroczystości. Pamiętajcie, że organizacja wesela to czasochłonny proces.

 

Z doświadczenia wiemy, że 12 miesięcy to optymalny czas, by zacząć planowanie wesela. Dlatego, stworzona przez nas lista zakłada roczny okres przygotowań do ślubu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że są pary, które załatwiają formalności kilka miesięcy przed uroczystością. Nic straconego! Spóźnialscy też mogą łatwo dostosować harmonogram do swoich potrzeb. Lista ślubnych obowiązków w większości przypadków jest taka sama. Będziecie jedynie mieli na nie mniej czasu :)

 

Od czego zacząć?

Kawa i checklista to podstawa!

Zróbcie sobie ulubioną kawę i pobierzcie naszą checklistę. Zapoznajcie się z jej zawartością. W pierwszej kolejności, grubym pisakiem wykreślcie te pozycje, które Was nie dotyczą. Dzięki temu dostosujecie listę do Waszych potrzeb.

Ślubne oczekiwania finansowe

Najważniejsze abyście wiedzieli czego chcecie i czy finansowo możecie  sobie na to pozwolić. Pierwszy punkt na liście to „porozmawiajcie o budżecie”. Jest to jeden z najważniejszych elementów przygotowań ślubnych! Przynajmniej wstępnie określcie Wasze możliwości finansowe. Lepiej przedyskutować tę sprawę na samym początku niż później martwić się o brak środków na niezbędne elementy wesela.

“Bez tego ślubu nie będzie!” 

Zastanówcie się bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie Waszego ślubu,  a które wydają się Wam mało istotne. Dzięki temu nie będziecie się martwić, o to czy jesteście w stanie pokryć koszt wymarzonego fotografa, bo wydaliście więcej na zbędny element wesela.

 Zmiana pozycji

Jeśli chcecie zmienić kolejność zadań, zróbcie to śmiało. Jeśli u ulubionej makijażystki właśnie zwolniło się miejsce, rezerwuj termin! Nic się nie stanie jak pewne elementy wykonasz w innej kolejności. Tylko nie przesadzaj: jeśli najpierw kupisz balową suknię ślubną, a później zarezerwujesz sale w rustykalnej stodole, możesz żałować swojego wyboru. Zachowaj rozsądek- myśl o całości wesela, a nie o pojedynczych elementach.

Systematyczna praca nie taka straszna

Pamiętajcie o systematycznej aktualizacji Waszej listy. Odhaczajcie wykonane zadania, zapisujcie swoje notatki i korzystajcie z naszych wskazówek. Nie zapominajcie, że Wasza praca nie kończy się w dniu uroczystości. Jeśli zdecydowaliście się na wynajem dekoracji, musicie dopilnować ich zwrotu, w przypadku zmiany nazwiska będzie potrzebna wymiana dokumentów i jeszcze kilka spraw, o których przeczytacie w przewodniku.

Mocne plecy mogą nie wystarczyć

Ilość pracy jaką trzeba włożyć w przygotowania wesela może przytłoczyć. Jeśli nie korzystacie z pomocy konsultantki ślubnej, poproście o pomoc najbliższych. Świadek i świadkowa są między innymi po to aby Was wesprzeć. Nie bierzcie wszystkiego na swoje barki, to Wasza uroczystość, powinniście czuć się wyjątkowo.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat przygotowań do ślubu i wesela zapraszamy do lektury naszego poradnika. Znajdują się tam porady, aktualne informacje oraz wpisy z sekcji DIY.

Trzymamy kciuki, aby Wasze przygotowania poszły zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że nasza checklista okaże się w tym pomocna.

ŚLUBNA CHECKLISTA

Subskrybuj Nasz Newsletter poniżej, aby pobrać checklistę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *