zdjęcie produktów do makijażu
MAKIJAŻ ŚLUBNY- 10 rad
12 marca 2020
ulewa
CZYM NIE WARTO SIĘ PRZEJMOWAĆ
23 marca 2020
Show all

ROLA KONSULTANTA ŚLUBNEGO

kobieta pracuje na komputerze
Nadal wiele osób nie widzi potrzeby zatrudniania konsultantki ślubnej. Zdarza nam się słyszeć „co jest trudnego w organizacji wesela?”. W tym artykule postaram się krótko wskazać powody, dla których grono klientów decydujących się na zatrudnienie Wedding Plannera systematycznie się zwiększa.
Jaka jest rola konsultanta ślubnego?
Taka osoba kompleksowo organizuje całą uroczystość. Szuka odpowiednich i sprawdzonych podwykonawców. Negocjuje z nimi warunki umów pilnuje terminów płatności oraz jest z nimi w stałym kontakcie. Konsultant przygotowuje scenariusz uroczystości oraz rozsyła go wszystkim podwykonawcom.
Wymienione wcześniej zadania realizowane są z dużym wyprzedzeniem względem tego najważniejszego - koordynacji uroczystości. Tego dnia konsultant bierze na siebie największą odpowiedzialność oraz dba o to aby wszystko poszło zgodnie ze scenariuszem. Jest również osobą, której obowiązkiem jest rozwiązywanie sytuacji „niestandardowych” tak by młodzi zapamiętali ten dzień jako idealny.
Konsultant dzięki doświadczeniu służy radą w każdej sytuacji. W tej pracy pewne elementy są stałym punktem programu, dlatego młodzi mają szansę zwrócić się do osoby, która z pełną odpowiedzialnością będzie w stanie rozwiać ich wątpliwości oraz wskazać najlepsze rozwiązanie. Dobry konsultant ślubny radzi, ale nie narzuca. Wedding planner przedstawi swoje stanowisko, wskaże alternatywy, ale ostateczne zdanie zawsze należy do młodych, w końcu to ich zadowolenie jest najważniejsze.
Korzystając z pomocy konsultanta klient oszczędza głównie czas oraz znacząco ogranicza ilość stresowych sytuacji. Rynek weselny jest ogromny i ciągle rośnie. Znalezienie i zweryfikowanie podwykonawców jest bardzo czasochłonne i nie zawsze skuteczne, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych firm.
Warto na koniec wspomnieć, że w trakcie przygotowań do uroczystości nasza relacja z klientem nabiera znacznie mniej formalny charakter. Często dzwonimy do siebie klika razy dziennie- po to właśnie jesteśmy: by przypomnieć, by doradzić, by odradzić albo po prostu uspokoić, kiedy pojawia się stres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *