mała kompozycja kwiatowa na stół
15 pomysłów na motyw przewodni wesela
5 marca 2020
kobieta pracuje na komputerze
ROLA KONSULTANTA ŚLUBNEGO
19 marca 2020
Show all

MAKIJAŻ ŚLUBNY- 10 rad

zdjęcie produktów do makijażu
Jedno jest pewne, w tym dniu musisz wyglądać zachwycająco, a Twój makijaż ma przetrwać momenty wzruszeń i radości. Wiedz, że makijaż ślubny to specyficzny rodzaj makijażu, więc stanowczo odradzam wszystkim Pannom Młodym samodzielne malowanie się do ślubu. W tym dniu na Waszej twarzy powinien znaleźć się makijaż łączący trzy różne rodzaje makijażu: dzienny, wieczorowy i fotograficzny. Masz wyglądać doskonale zarówno w rzeczywistości jak i na zdjęciach. Makijaż powinien także spełniać Wasze oczekiwania i współgrać z całą ślubną sylwetką.

          Poniżej przygotowałam dla Was listę 10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w kwestii makijażu ślubnego.

  1. Na ostatnie 2 tygodnie przed ślubem nie wykonuj żadnych inwazyjnych zabiegów na twarz. Stosuj tylko i wyłącznie sprawdzoną dotychczas codzienną pielęgnację cery twarzy i dekoltu.

  2. Poświęć czas na znalezienie odpowiedniej wizażystki. To ważne, alby zrozumiała Twoją wizję  makijażu oraz była na bieżąco z trendami by odpowiednio Ci doradzić.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
  3. Przed umówieniem się na makijaż próbny, przygotuj kilka zdjęć przedstawiających Twój wymarzony make up. Pamiętaj, że powinien on współgrać z całością ślubnej sylwetki! Dobrze by było, żebyś znała już swoją suknię ślubną i miała w głowie zarys ślubnej fryzury.                                                                                                                                                                                         
  4. Dobry wizażysta, przed zrobieniem makijażu powinien zapytać Cię o to jak malujesz się na co dzień oraz w jakich kolorach czujesz się dobrze. Jeśli masz swoje ulubione kosmetyki, śmiało możesz zabrać je ze sobą.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
  5. Pamiętaj o brwiach! Na kilka dni, przed weselem udaj się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego i zapytaj o regulację brwi i hennę.

 

 

 

  1. Opalanie natryskowe jest ostatnio popularnym zabiegiem wśród panien młodych. Jeśli się na nie zdecydujesz, warto wcześniej poddać się próbie takiego zabiegu, by sprawdzić kolor barwnika, czy nie brudzi ubrań oraz czy na ciele nie powstają zacieki. Wspomnij o tym swojej wizażystce, aby pomogła Ci dobrać odpowiedni kolor podkładu i pudru.                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. Nie przekombinuj! Jeżeli na co dzień się nie malujesz, albo robisz to w sposób subtelny, nie kombinuj z makijażem w dniu ślubu. Masz się w nim przede wszystkim czuć komfortowo, więc jeśli nie jesteś typem kobiety z kreską w stylu Amy Winehouse ♥ to nie rób sobie tego na własne wesele!

  3. Twój makijaż w przybliżeniu musi przetrwać co najmniej 12 godzin. Jeśli jest wykonany przez profesjonalistę, profesjonalnymi kosmetykami, to wytrzyma łzy, całusy i krople potu. Weź jednak ze sobą podstawowe kosmetyki i udaj się przypudrować nosek. I to dosłownie! Nie poprawiaj wszystkiego, bo możesz sobie zaszkodzić. Skup się na cerze i ustach. Jeśli nie słyszałaś o bibułkach matujących, czas najwyższy udać się do drogerii.

  4. Jeżeli Twoja suknia odkrywa dekolt albo plecy, pamiętaj, że o tę część ciała również należy zadbać, np. stosując rozświetlacz.

  5. Cokolwiek Cię zaskoczy, pamiętaj że najpiękniejszym i niezniszczalnym makijażem jest szczery uśmiech, a tego nie może zabraknąć w tym cudownym dniu!

zdjęcie tytułowe: Paweł Leśniak Fotograf 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *