kobieta pracuje na komputerze
ROLA KONSULTANTA ŚLUBNEGO
19 marca 2020
śliczna panna młoda i jej druhny
JAK BYĆ DOBRĄ ŚWIADKOWĄ
26 marca 2020
Show all

CZYM NIE WARTO SIĘ PRZEJMOWAĆ

ulewa
Praca konsultanta ślubnego to między innymi umiejętność przewidywania, niektórych scenariuszy. Są jednak sytuacje, na które mało kto ma wpływ. Miesiące planowania, przygotowań, załatwiania i stresu mogą sprawić, że zapomnisz, o co w tym weselu tak naprawdę chodzi. Dla tego, dobrze żebyś wiedziała, że są sprawy, którymi absolutnie nie warto się przejmować. Jeśli nie masz na coś wpływu, to nie powód dla którego powinnaś się tym denerwować.
TO NICZEGO NIE ZMIENI.

POGODA

Nawet jeśli termin Twojego ślubu to środek lata i tak musisz się liczyć z tym, że może padać. Jedyne, co można w tej sytuacji zrobić to ustalić w obiektem plan działania na wypadek brzydkiej pogody, możliwości zawsze jest kilka. Nerwowe sprawdzanie prognoz w telefonie, niczego nie zmieni. Jeśli ma padać to będzie padać, a pocałunki w deszczu są romantyczne i dobrze wychodzą na zdjęciach.

NIE ZOSTAŁEM ZAPROSZONY

W dalszym ciągu w naszej kulturze istnieje przekonanie, że ślub to okazja na spotkanie się z rodziną i ludźmi, których się w życiu nie widziało. Naciski ze strony rodziny sprawiają, że lista gości rozrasta się w zastraszającym tępie. A to nie o to chodzi. Pamiętaj, że to Wasz ślub i do Was należy decyzja z kim chcecie świętować ten wyjątkowy dzień. Oczywiście, może się zdarzyć, że ktoś się obrazi. Musisz jednak podejść do tego na spokojnie, nie dać sobie wejść na głowę i przede wszystkim nie tłumacz się! Jeśli ktoś zapyta wprost, dlaczego nie otrzymał zaproszenia odpowiedz uprzejmie, że lista gości jest już zapełniona lub zapraszasz tylko najbliższe osoby i nie kontynuuj dalszej dyskusji. Pamiętaj, że część gości może zostać poinformowana tylko o ślubie kościelnym i nie muszą otrzymywać zaproszenia na wesele.

RODZINNE KŁÓTNIE

Bardzo często organizacja wesela i koszty z tym związane są ponoszone przez rodziców pary młodej. Nasze doświadczenie pokazuje, że ta teoria powoli wygasa, a pary same chcą finansować wesele z własnych oszczędności. W wielu przypadkach, kiedy rodzice sponsorują uroczystość, wydaje im się, że to oni mają ostateczne zdanie w podejmowaniu decyzji- wszelkich decyzji. Wiele osób będzie chciało doradzać Ci na siłę, decydować za Ciebie, inni z kolei nie dadzą Ci wsparcia jakiego byś oczekiwała. Pamiętaj aby zachować spokój i nie dać zepsuć sobie humoru. Tylko spokojna rozmowa doprowadzi do pozytywnego rozwiązania konfliktu. Jako panna młoda masz być wcieleniem dobroci i spokoju. Organizujesz swoje wesele więc staraj się być stanowcza i asertywna. Najbliżsi powinni Cię zrozumieć.

ZUPA BYŁA ZA SŁONA

Weselny klasyk. Po tygodniach degustowania, manewrowania pomiędzy daniami mięsnymi, wegańskimi i bezglutenowymi, dowiadujesz się, że komuś nie pasuje polędwica bo wolałby kotleta. Pamiętaj, że obojętnie co wybierzesz i tak nie zadowolisz każdego z gości. Planując menu weselne zwróć uwagę na dietetyczne preferencje gości. Ważne, aby jedzenie było świeże i wykonane z dobrych produktów, a smak to rzecz gustu. To Twoje wesele i Ty decydujesz, co będzie na nim podane.

WYPADKI LOSOWE

Nawet najlepszy konsultant ślubny nie był w stanie przewidzieć epidemii COVID-19. Nikt z nas nie przypuszczał, że w 2020 roku przyjdzie nam przekładać wszystkie wiosenne wesela. Nikt też nie przewidzi tego, że potkniesz się o tren w drodze do ołtarza, albo że dwa dni przed weselem wyskoczy Ci pryszcz na środku nosa. Wszystkie nieprzewidywalne problemy, można załagodzić i obrócić w dobry żart. Dobry humor jest najważniejszy!
Jeśli macie wesele w tym roku i jesteście zobowiązani je przełożyć, ze względu na stan epidemii, nie będziecie jedyni. Pamiętajcie, że to dla dobra gości i nie można narażać ich na utratę zdrowia. Masz sporo szczęścia jeśli zatrudniłaś wedding plannera, wówczas możecie być pewni, że jest już plan awaryjny Waszego wesela. Konsultant ślubny omówi w Waszym imieniu umowy z podwykonawcami, przełoży termin uroczystości i poinformuje o tym innych współorganizatorów. Trzymamy kciuki za Wasze wesela, pamiętajcie, że branża ślubna jest nastawiona przyjaźnie do klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *