zdjęcie przedstawia paszport, a obok leży kodeks cywilny
ZMIANA NAZWISKA PO ŚLUBIE
7 lutego 2020
zdjęcie z elementami dekoracyjnymi na weselu
MOTYW PRZEWODNI WESELA
25 lutego 2020
Show all

JAK DOBRZE ZAPLANOWAĆ ŚLUB I WESELE

różowa książka wedding planner

Sezon ślubny za pasem. Zapewne większość z Was jest już na pewnym etapie przygotowań, ale z doświadczenia wiemy, że sporo jeszcze przed Wami. Postanowiłyśmy Wam nieco ułatwić sprawę i przygotowałyśmy wpis, w którym przedstawiamy kilka wskazówek jak zaplanować ślub i wesele krok po kroku.

Oszacujcie wstępną liczbę gości

Z punktu widzenia dekoratorki i planistki wiem, że inaczej organizuje się rodzinne przyjęcie dla 50 osób, a inaczej huczne wesele dla 300 gości. Ta decyzja pomoże Wam w rozmowach z podwykonawcami i podejmowaniu dalszych decyzji. Znacznie ułatwi także oszacowanie budżetu na wesele.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Musicie pamietać, że nie tylko Wy zdecydowaliście się na ślub w tym roku. To bardzo ważne, żeby załatwić formalności i znaleźć podwykonawców za wczasu! Jeśli już zdecydowaliście się na wesele, podejdźcie do tego profesjonalnie i zaangażujcie się w przygotowania. Z doświadczenia wiemy, że odpowiednio wcześnie należy poszukać: DJ-a lub zespołu, fotografa, ekipę filmową, cukiernię i firmę oświetleniową. Ostrzegamy! To czasochłonne dlatego macie nas.

Określcie swój budżet

Do oszacowania potrzebnego budżetu na pewno musicie znać miejsce wesela i przybliżoną liczbę gości. Pamiętajcie o zagwarantowaniu przyjezdnej rodzinie zakwaterowania. W dalszej kolejności określcie rodzaje stołów- okrągłe czy podłużne- ułatwi to zaplanowanie i wycenę dekoracji kwiatowych na stołach. Tort weselny i słodki stół też należy zamówić w oparciu o ilość gości weselnych. Na samym końcu będziecie w stanie oszacować budżet, który pozostanie Wam na dodatkowe elementy wymarzonego wesela.

Przeglądajcie portale z inspiracjami ślubnymi

Nasze pierwsze pytanie, które zadajemy narzeczonym podczas spotkania to czy wiedzą w przybliżeniu w jakim stylu chcieliby mieć wesele. Proponujemy Wam stworzyć własny katalog inspiracji weselnych. Poszukajcie najważniejszych dla Was elementów dekoracji samochodu do ślubu, dekoracji stołów weselnych, sukni ślubnej, wizji atrakcji na weselu czy kwiatów do ślubu. Nie decydujcie się na konkretne elementy, zobaczcie co Wam się podoba, później skonsultujcie to z nami i wspólnie stworzymy Wasze wymarzone wesele. Po dawkę inspiracji zapraszamy tu i tu

Motyw przewodni

Wybór przewodniego elementu Waszego wesela znacznie ułatwi dalsze zaplanowanie wizualnej strony imprezy. Pod motyw możemy podciągnąć tak naprawdę wszystko: kolor, ulubiony zespół, film, hobby, a ograniczać Was może tylko wyobraźnia. Motyw przewodni sprawi, że Wasza impreza nabierze charakteru i stworzy niepowtarzalny klimat.

Są ludzie niezastąpieni

W realizacji wszystkich powyższych punktów możemy Wam pomóc, a nawet wyręczyć. Musicie jednak pamiętać, że jest pewna bardzo istotna kwestia, w której jesteście niezastąpieni. Rozplanowanie i rozsadzenie gości weselnych. Doskonale wiemy, że to zadanie, które spędza sen z powiek naszym Młodym Parom, dlatego naciskamy i będziemy naciskać na to, żebyście zajęli się tym odpowiednio wcześnie. Później, na kilka dni przed uroczystością będzie czas tylko na drobne poprawki.
fot. Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *