NUMERKI NA STÓŁ WESELNY Z KORKÓW PO WINIE
9 lipca 2019
PODZIĘKOWANIA Z SUSZONYCH KWIATÓW
22 lipca 2019
Show all

SZKATUŁKA NA OBRĄCZKI

Personalizowana szkatułka na obrączki? Nic prostszego! To rzecz, którą każdy może wykonać sam w domu, a ograniczyć Was może tylko… wielkość szkatułki :)

Do wykonania potrzeba:

 • pudełeczko/ szkatułka z surowego drewna- to ważne aby nie było lakierowane
 • czarno biały wydruk grafiki lub napisu na drukarce laserowej w lustrzanym odbiciu
 • rozpuszczalnik nitro
 • łyżeczka
 • waciki
 • taśma malarska

 1. Grafikę docinamy na wielkość powierzchni wieczka szkatułki i umieszczamy w miejscu, w którym ma znajdować się napis. Taśmą klejącą mocujemy kartę do wieczka, tak aby się nie przesunęło
 2. Wacik delikatnie nasączamy rozpuszczalnikiem i punktowo zwilżamy kartkę w miejscu wydruku. Grafikę dociskamy łyżeczką, tak aby wydruk wchłonął się w drewno.

 1. Taśmę klejąca delikatnie odrywamy od szkatułki, tak, żeby odchylić kartkę i sprawdzić jak odbiła się nam grafika. Na tym etapie, możemy ją raz jeszcze delikatnie zwilżyć rozpuszczalnikiem i docisnąć łyżeczką dla wzmocnienia efektu. Jeśli uznajemy, że grafika jest wystarczająco dobrze odbita, zdejmujemy kartkę i pozostawiamy do wyschnięcia. Gotowe

Wyżej opisana technika to transfer wydruków na drewno. Tym sposobem praktycznie każdy czarny wydruk z drukarki laserowej jesteśmy w stanie przenieść na surowe drewniane powierzchnie, a ograniczać nas może tylko nasza wyobraźnia :) !

1 Comment

 1. Tomasz pisze:

  Świetny pomysł. Spróbuje takie wykonać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *