koszyczek do łazienki
KOSZYCZEK RATUNKOWY NA WESELU
19 sierpnia 2020
sesja młodej pary
DEKORACJA ŚWIATŁEM – Porady Specjalisty
17 października 2020
Show all

POPRAWINY

Wiele par stoi przed dylematem czy robić poprawiny czy nie.

Poprawiny nie są obowiązkowe. Pary coraz rzadziej decydują się na huczne świętowanie jeszcze następnego dnia. Jest to staropolski zwyczaj, który powoli odchodzi do lamusa.

Podejmując decyzję o poprawinach zastanów się czy budżet Wam na to pozwala. Jeśli będzie to dla Was znaczące obciążenie finansowe może warto zmniejszyć ilość zaproszonych gości na drugi dzień albo zorganizować tylko skromny obiad?

Nie zapomnij poinformować gości o poprawinach, najlepiej już podczas zapraszania ich na ślub. Stosowną informację możecie umieścić na dodatkowej wkładce do zaproszenia.

Gdzie je zorganizować?

Opcji jest wiele.  Dużo zależy od zakładanego budżetu oraz liczby zaproszonych. Najłatwiejszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór lokalu, w którym odbyło się wesele. Możecie też postawić na kompletnie inną formę poprawin, organizując na przykład grilla w ogrodzie. Postawienie namiotu i zorganizowanie w nim zabawy jest równie efektowne co drogie. Najmniejszym wydatkiem jest zorganizowanie obiadu dla najbliższych. Spotkanie w wąskim gronie gwarantuje zupełnie inne emocje niż huczna zabawa poprzedniego dnia.

O której?

Ponieważ wesela z reguły trwają do białego rana, poprawiny zaczynają się popołudniu. Goście muszą mieć czas by się wyspać, dlatego zabawa następnego dnia nie powinna zacząć się wcześniej jak  w porze obiadowej.

Co podać do jedzenia?

Wszystko zależy od formy poprawin jaką wybraliście. Z reguły podaje się jedzenie z dnia poprzedniego oraz ciepłe danie. Idealnie sprawdzą się zupy: rosół czy zupa-krem oraz mięso: kurczak czy indyk w towarzystwie surówki oraz ziemniaków. Klasyka zawsze wygrywa. Nie przesadzajcie też z ilością, wszyscy są na pewno najedzeni po weselu. Na poprawinach serwuje się lekkie dania. Nie zapomnijcie oczywiście o wegetarianach i o deserze.

Decydować się na DJ/zespól?

Planując zabawę na parkiecie muzyka jest niezbędna. Jeśli na weselu grał zespół, na poprawiny dla urozmaicenia, możecie wybrać DJ. Jeśli szukacie oszczędności możecie odtwarzać muzykę z komputera. W takiej sytuacji należy zadbać o nagłośnienie i odpowiednią playlistę, która będzie atrakcyjna dla większości uczestników zabawy. Z tego powodu taka forma ma tylu samo zwolenników co przeciwników.

 

Jak się ubrać?

Z reguły na poprawiny goście jak i sama Para Młoda ubiera się mniej formalnie. Dobrym rozwiązaniem jest informacja na temat dress code’u w zaproszeniu.  

Nawet na poprawiny nie zakładajcie koszuli z krótkim rękawem!

Co robić na poprawinach?

Jest to idealny czas by na spokojnie porozmawiać z gośćmi, z którymi nie udało się dzień wcześniej. W dniu wesela Pary są z reguły zestresowane i bardzo zajęte. Uwierzcie, dzień ślubu dla Pary Młodej jest bardzo pracowity. Urozmaiceniem będzie zorganizowanie karaoke albo innych gier zbiorowych. Na wesela często przyjeżdżają goście z różnych rejonów Polski czy świata to idealny czas by nadrobić zaległości i miło spędzić czas, którego zawsze nam brakuje.

 

 

Najważniejsze żebyście mogli odetchnąć po weselu.

ŚLUBNA CHECKLISTA

Subskrybuj Nasz Newsletter poniżej, aby pobrać checklistę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.