PODZIĘKOWANIA Z SUSZONYCH KWIATÓW
22 lipca 2019
BUTELKOWE KANDELABRY
25 lipca 2019
Show all

MALOWANE BALONY

Pomysł na niepowtarzalne balony! Wykonanie tej dekoracji  jest o tyle utrudnione, że nie można jej wykonać wcześniej przed planowanym wydarzeniem. Balony z helem najlepiej wyglądają pierwszego dnia, więc powinny zostać zrobione kilka godzin przed uroczystością.

Do wykonania potrzeba:

  • odpowiednia ilość białych i transparentnych balonów napełnionych helem
  • złota farba akrylowa
  • szeroki pędzel z miękkim włosiem
  • mały pędzel z twardego włosia

  1. Balon malowany- farbę akrylową należy wylać na podstawkę. Balon malujemy zaczynając od miejsca zawiązania ogonka. Pociągłym ruchem ciągniemy smugę i tą czynność powtarzamy do momentu, kiedy całe dno balona będzie pokryte farbą. Ja nie nakładałam zbyt dużo farby na pędzel, aby uzyskać lepszy efekt. Pozostawić do wyschnięcia.
  1. Drugim typem będzie balon nakrapiany farbą. Tutaj należy pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni przy której pracujemy. Pierwsze pryśnięcie powinno być zrobione z bliższej odległości. Techniki chyba nie muszę tłumaczyć, każdy z nas pryskał pędzlem z farbą w przedszkolu :). Następnie, gdy dno balona jest intensywnie złote, pozostałą część delikatnie spryskujemy, tak aby powstały na niej drobne kropeczki.

Własnoręcznie udekorowane balony są bardzo efektowne, oryginalne i mogą się wpisać w każdy motyw wszelakich imprez. Ogranicza Was tylko wasza kreatywność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *