ŁAPACZ SNÓW
11 sierpnia 2019
MALOWANE BUTELKI
4 września 2019
Show all

WINIETKI Z GĘSICH PIÓR

Do dekoracji wesela jako winietek użyłyśmy malowanych gęsich piór. Ozdoby są  bardzo łatwe w wykonaniu i stanowią oryginalny dodatek do całości wystroju sali. Zawsze podkreślamy, że zaczynając odpowiednio wcześnie każdy jest w stanie samodzielnie wykonać wiele akcentów swojego wesela. Pióra świetnie wpiszą się w dekoracje wesela w stylu rustykalnym, glamour albo boho.

Do wykonania winiet na piórach potrzeba:

  • złotej farby akrylowej (może być każdy inny kolor)
  • sypki brokat, w naszym przypadku także złoty
  • odpowiednią ilość gęsich piór
  • klej do papieru
  • pędzel
  • wydrukowane imiona i nazwiska gości, pocięte w paski 2cm x 12 cm

należy pamiętać, że kartka będzie zgięta w połowie, więc tekst powinien znajdować się na powierzchni do 6 cm długości karteczki

  1. Pióra należy rozłożyć na zabezpieczonej powierzchni (np. szarym papierem) i czubek każdego z nich pomalować złotą farbą. Nie należy być przy tym precyzyjnym, chodzi tu o efekt złotej smugi. Następnie kiedy farba jest jeszcze mokra, posypać delikatnie brokatem i lekko docisnąć, aby dobrze przykleił się do farby. Pozostawić do wyschnie

        2. Wąskie karteczki zginamy w połowie i smarujemy od środka klejem. Kartkę kleimy na dutce pióra, tak aby znajdowała się pomiędzy zagiętymi kartkami.

Takie pióra mogą  być także użyte jako element dekoracji bukietu ślubnego, kompozycji na stole albo stanowić część łapacza snów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *